Ventilatsioonisüsteemide töö eriolukorras

Eriolukorras on kehtestatud hoolekandeasutuste ja mitteelamute ventileerimise ja tuulutamise täiendavad nõuded majandus- ja taristuministri 2.04.2020 määrusega nr 8 

Vastavalt määrusele tuleb pikendada ventilatsiooni käiduaega ning ventilatsiooni ei tohi öösel ja nädalavahetusel välja lülitada. 

Vaata täpsemalt juhendist avalike hoonete tehnosüsteemide töö seadistamisest viiruse leviku tõkestamiseks (487.86 KB, PDF)  

 

Lühike meelespea mida jälgida koduse ventilatsiooni puhul eriolukorras

  • Viirus ei levi ventilatsiooni kaudu töökorras ventilatsioonisüsteemides.
  • Tuulutamine on väga oluline ja vajalik. 
  • Vanades, loomuliku ventilatsiooniga hoonetes viivad väljatõmbelõõrid võimaliku viiruse koos väljatõmbeõhuga korterist välja. Loomuliku ventilatsiooni puhul on vajalik akende kaudu tuulutamine. Ventilatsiooniavasid ei tohi sulgeda, sest ventilatsiooni vähenemine tekitab olukorra, kus viirus püsib siseõhus kauem. 
  • Kui naabri valesti paigaldatud pliidikubu puhub teise korterisse toidulõhna, tuleb sellest teada anda oma korteriühistule ning maja hoolduse ja korrashoiu eest vastutavale isikule. Vajadusel on võimalik teibiga sulgeda lõõr ventilatsioonirest, kust õhk sisse puhub.
  • Nakkusohu tingimustes on vaja tagada hea ventilatsioon trepikodades, avades selleks aknaid. Liftide kasutamist on soovitatav vältida.
  • Terviklikult renoveeritud ja uuemad korterelamud on varustatud mehaaniliste ventilatsioonisüsteemidega. Nii väljatõmbeventilatsiooni kui ka soojustagastusega sissepuhke- ja väljatõmbeventilatsiooni süsteemides liigub õhk alati õiget pidi ja puhas siseõhk on tagatud. 
  • Ka uuemates hoonetes on soovitav tõhustada ventilatsiooni akna kaudu tuulutusega.

allikas: TalTech