Sa oled siin

Tere tulemast taotlema kuni 300 € toetust kiire interneti püsiühendusega liitumiseks!

TTJA on alustanud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri määrus nr 52 „Kiiret lairibateenust võimaldavate elektroonilise side võrkudega liitumiseks toetuse andmise tingimused ja kord“ alusel eraisikute ja ettevõtete toetuse taotluste vastuvõtmist. Toetusmeetme kogumaht on 9 miljonit €.


Liitumistoetuse taotleja korduma kippuvad küsimused »


Toetust on võimalik taotleda kuni 30. novembrini 2020 sideettevõtja võrguga liitumisel seadmete- ja siderajatise ostuks/paigaldamiseks ning liini ehitamiseks. Toetust saate taotleda juhul, kui on täidetud järgmised peamised tingimused:

 1. Teil puudub kiire, üle 30 Mbit/s kiirusega internetiühendus.
 2. Teie piirkonnas pakub teenuseid mõni toetusprogrammis osalev sideettevõtja.
 3. Asute abikõlbulikul aadressil. Seda saate kontrollida all olevast aadressipäringust.
 4. Te ei ole töötuna arvel Töötukassas või kui olete juriidiline isik ja Teil puuduvad 12. märtsi 2020. a seisuga riiklike maksude maksuvõlad.

Juhul kui leiate, et täidate toetuse taotlemise tingimused, palume pöörduda mõne all loetletud, soovitud piirkonnas asuva sideettevõtja poole, et võtta liitumispakkumus ning kontrollida alloleval kaardil aadressi abikõlblikkust. Peale pakkumuse saamist täitke taotlus ja võimaluse korral volitage sama taotlusega sideettevõtja Teie eest edasisi toiminguid tegema. See on kõige mugavam viis. Kui soovite ise toetuse taotlusega tegeleda, siis lisage taotlusele sideettevõtja pakkumus ning allkirjastage see koos toetuse taotlusega ja saatke toetus@ttja.ee.


Toetusega seotud kontaktid:
 1. e-post toetus@ttja.ee
 2. telefon +372 6672073 (tööpäevadel, ajavahemikul 10:00 - 12:00)

Toetusprogrammi kinnitatud sideettevõtjad

Esmalt uurige, kas mõni tabelis olev sideettevõtja pakub soovitud piirkonnas teenust ning küsige sideettevõtjalt liitumispakkumus. Tabelis on ainult seni toetusprogrammi lisatud ettevõtted ning see võib jooksvalt täieneda kuni 30.11.2020. TTJA on teavitanud kõiki Eesti sideettevõtteid nende võimalusest toetusprogrammis osaleda. Riik sinna sideettevõtteid ei määra, vaid ettevõtted osalevad vabatahtlikult.


SideettevõtjaRegistrikoodTegevuspiirkonde-postTelefonAadress
OÜ Citynet 12814707 Harjumaa, Rae vald, Rae küla piirkond. info@citynet.ee 56861634 Tulbi tee 6, Rae küla, Rae vald, Harjumaa
Kernel AS 10134411 Tartu-, Jõgeva- ja Valgamaa; Viljandimaa (Suislepa, Pikasilla). 4G lahendused üle Eesti. info@kernel.ee 7420234 Vanemuise 45, Tartu 51003
Networks OÜ 12693111 Lääne-Virumaa, Harjumaa. info@vorgud.ee 5126434 Mõndavere küla, Kadrina vald, Lääne-Virumaa 45222
OÜ ProDigi 11323723 Läänemaa (sh Vormsi saar, Ridala vald, Lihula vald, Hanila vald, Koonga vald). 4G lahendused üle Eesti. info@prodigi.ee 5289558 Ristiku 10-16, Lihula 90302
Rae võrgud OÜ 14749150 Harjumaa, Rae vald. info@raevorgud.ee 56089986 Sütiste tee 35-8, Tallinn 13414
OÜ Sonictest 10564531 Tartu-, Jõgeva-, Viljandi- ja Valga maakond. sonictest@sonictest.ee 5055961 Mukdeni tee 1, Laeva küla, Laeva vald, Tartumaa 60601


Abikõlbliku aadressi kontroll

Aadressipäringu teostamiseks sisestage otsinguribal aadress või klõpsake kaardil hoone peale (vaja piisavalt suurendada, et hoone oleks nähtav). Tulemus kuvatakse hüpikaknas. Positiivse tulemuse korral on hüpikaknas nupp 'kopeeri', millega kopeeritakse postiaadress mällu ning mida saate seejärel taotluse täitmisel aadressi väljale kleepida. Juhul kui aadressipäring on negatiivne, kuid aadress asub siiski väljaspool linnu, siis andke sellest teada toetus@ttja.ee. Andmekogus võib olla üksikuid aadresse, mis ei ole abikõlblikuna sisse kantud.

NB! Mõnedes veebibrauserites võib vajalikuks osutuda veebilehe kerimise Shift klahviga lukustamine, kui soovite hiire rullikuga kaarti suurendada/vähendada.Taotluse koostamine

Juhul, kui olete saanud sideettevõtjalt liitumispakkumuse, tuleb toetuse saamiseks täita taotluse vorm. Valige sobiv taotluse vorm (vt ka nõuandeid taotluse täitmisel):

 1. Eraisiku taotlus
 2. Ettevõtte taotlus

NB! Taotlus tuleb esitada koos sideettevõtja liitumispakkumusega!

Järgnevalt digiallkirjastage täidetud taotlus ja sideettevõtja liitumispakkumus DigiDoc rakendusega ning edastage allkirjastatud fail e-posti aadressile toetus@ttja.ee. Kui taotlust ei ole võimalik elektrooniliselt koostada, saate edastada omakäeliselt allkirjastatud taotluse ja liitumispakkumuse postiga Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti aadressile.Nõuandeid taotluse täitmisel

Pdf taotluse täitmisel palume kasutada rakendusi, mis võimaldavad printimise asemel salvestada täidetud vormi. Nt Google Chrome veebibrauser pakub küll salvestamise võimaluse, kuid ei salvesta taotlust täidetud väljadega. Sobivad rakendused on näiteks:

 1. Adobe Acrobat Reader (Windows, Mac OS). Peale täitmist, salvestage taotlus arvutisse: File > Save (või Ctrl+S).
 2. Microsoft Edge veebibrauser (Windows). Peale täitmist, salvestage taotlus arvutisse: taotluse peal parema klikiga menüü > Save as (või Ctrl+S).
 3. Internet Explorer 11 veebibrauser (Windows). Peale täitmist, salvestage taotlus arvutisse: File > Save as... (või Ctrl+S).
 4. Evince Document Viewer (Linux, sageli vaikimisi paigaldatud). Peale täitmist, salvestage taotlus arvutisse: File > Save a Copy... (või Ctrl+S).