Sa oled siin

Palume taas lapsevanematel üle kontrollida kasutusel olevad turvatoolid

Kuu aega tagasi kirjutasime, et Saksamaal on testimise tulemusel tunnistatud ohtlikuks laste turvatoolid, mis kandsin tüübikinnitusnumbrit 04301313. Viimaste päevade jooksul on RAPEX-süsteemi vahendusel teavitatud neljast uuest ohtlikust turvatoolist. Teadaolevalt on selliseid turvatoole müüdud erinevate nimede all ka Eestis.

Ohuteade puudutab järgmisi turvatoole:

  • Chipolino Como tüübikinnitusnumbriga E8 048279, grupp 0, I 0-18 kg;
  • Coto Baby Jazz tüübikinnitusnumbriga E 13 045048, grupp I, II, III, 9-36 kg;
  • AUTOMAX tüübikinnitusnumbriga E13 045132, grupp 0+, I 0-18 kg Y;

Juhul kui tarbija turvatoolil on ülaltoodud tüübikinnitusnumber, tuleb toote kasutamine koheselt lõpetada, kuna õnnetuse korral ei pruugi see pakkuda lapsele piisavat kaitset ja korpus võib puruneda. Turvatooli tagastamiseks pöörduge palun müüja poole. 
Sama tüübikinnitusnumbrit võivad kanda ka teiste kaubamärkide turvatoolid, seega tasub südamerahu tagamiseks tüübikinnitusnumber üle vaadata ja veenduda, et seda ei ole ülaltoodute seas. 

Lisaks juhime tähelepanu, et RAPEX teate kohaselt võib peatugi avarii korral paigast nihkuda turvatoolil Concord Transformer X-Bag tüübikinnitusnumbriga E1 04301275, grupp II, III 15-36 kg, mille tootmisaeg on mai 2018 või hiljem.;
Tootja kinnitusel tagab isegi sellise defekti ilmnemisel turvatool nõutava kaitse. Sellest hoolimata palub tootja tarbijatel, kelle turvatool on toodetud 2018. aasta mais või hiljem, pöörduda küsimuste korral otse nende poole aadressil info@concord.de.

NB! Turuosalised on asunud ohtlikke turvatoole tüübikinnitusnumbriga 04301313 tarbijatelt tagasi võtma. Turvatoole müüdi Eestis järgmiste nimede alt: Chipolino Viaggo, Lorelli Saturn, 4Baby Aygo ja Britton 2Way. Selleks tuleb pöörduda müüja poole. Brittoni turvatoolide puhul pöörduge otse OÜ Speli Baltic poole, kes on tagasinõudmise hõlbustamiseks teinud veebilehe https://spelitagastus.ee/

Täiendavate küsimuste või turvatooli tagastamisel tekkinud probleemide korral kirjutage palun info@ttja.ee.