Sa oled siin

TTJA lahendas Elisale raadiohäireid põhjustanud olukorra

Mobiilside operaator Elisa palus möödunud nädalal TTJA abi Saue kandis oleva mobiilside häireallika tuvastamisel. Elisa sõnul häiris nende 4G (2600MHz) mobiilside sagedusala tundmatu väline signaal. 

 

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) spetsialistid käisid oma mõõtetehnikaga kohapeal olukorda uurimas, tuvastasid häiriva signaali ning lokaliseerisid probleemi allika. Häiringute põhjustajaks olid veoauto külge monteeritud juhtmevabad videokaamerad, mida kasutati autoga manööverdamise lihtsustamiseks. TTJA suuniste kohaselt võttis kohalik remonditöökoda autol akuklemmid maha, videokaamerad lakkasid töötamast ja häire sai likvideeritud. Auto omanikku informeeriti, et sellised videokaamerad ei vasta nõuetele ning neid ei tohi Eestis kasutada.

TTJA tahab siinkohal inimestele meelde tuletada, et kui soetate juhtmevabasid seadmeid, siis tasub üle kontrollida kas nende kasutamine on Eestis ilma sagedusloata üldse lubatud ning vajadusel saab konsulteerida ka TTJA spetsialistidega aadressil info@ttja.ee. Sagedusloast vabastatud sidevahendite kasutamist reguleerib Eestis Majandus- ja Kommunikatsiooniministri 07.10.2011 määrus nr 96 „Raadiosageduste kasutamise tingimused ja tehnilised nõuded sagedusloast vabastatud raadioseadmetele“    

TTJA üheks ülesandeks on tagada sagedusloa omanikele häirete vaba raadiosagedusspekter ning lahendada raadiohäirete teateid.