Vee- ja õhusõiduki raadioload

Vaata, millistele õhu- ja veesõidukitele raadiolubasid väljastatakse, kuidas neid taotleda ning mida on vaja teha nende pikendamiseks või kehtetuks tunnistamiseks.

Veesõiduki raadioluba

Veesõiduki raadioluba väljastatakse Eesti registris olevale veesõidukile. Enne veesõidukitega merele minekut peab laevaomanik veenduma, et veesõiduki raadioluba oleks nõuetekohane ja kehtiv.

Veesõiduki raadioloa taotlemiseks tuleb esitada omaniku nimel (või omaniku poolt volitatud isiku poolt koos volikirjaga) veesõiduki raadioloa taotlus, lisada veesõiduki registreerimistunnistuse koopia (kahelt poolt) ja toimetada need dokumendid Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametisse.

Veesõiduki raadioloa taotlus tuleb allkirjastada ID-kaardiga ja saata TTJA-sse: [email protected] või [email protected]. Veesõidukile kutsungi ja MMSI koodi väljastab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet.

Peale taotluse läbivaatust esitame Teie poolt märgitud e-posti aadressile riigilõivu tasumise kohta teatise. Peale tasumise laekumist vormistame otsuse ja siis veesõiduki raadioloa, mille saate kätte kas posti teel tähitud kirjana või tulete sellele järgi meie ametisse.

Võimalik on teha taotlus JVISe kaudu valides "Veesõiduki raadioloa taotlus".

Veesõiduki raadioloa pikendamine (muutmine, ennistamine, raadioloa kehtetuks tunnistamine)

Veesõiduki raadioloa pikendamiseks (muutmiseks, ennistamiseks) palume esitada vabas vormis avalduse, kus palute pikendada veesõiduki raadioluba nr….. ja kui pikaks ajaks (max 3 aastat), seejärel allkirjastada omaniku poolt ID-kaardiga ja saata [email protected] või [email protected].

Veesõiduki raadioloa kehtetuks tunnistamiseks palun esitada vabas vormis avaldus, kus palute tunnistada kehtetuks veesõiduki raadioloa nr……... alates (kuupäev)

Võimalus on teha pikendamise (muutmise) avaldus JVISes valides seal pikendamise menetluse.

Personaalne MMSI kood

Vastavalt Eesti Raadiosagedusplaani 28.11.2023 nr 65 muudatusele on võimalik mereside VHF käsiraadiojaama kasutada ilma sagedusloata juhul kui seda kasutatakse veesõidu ohutuse tagamiseks, sealhulgas hädaolukordades abi kutsumiseks ja olulise ohutusalase teabe edastamiseks mereside kanalitel nr 16 ja 70. Tavapärane mereside, mille esmane eesmärk ei ole veesõidu ohutuse tagamine, toimub nagu senini sagedusloa alusel vastavalt Elektroonilise side seadus §13-le.

Personaalse MMSI koodi eraldamine veesõidu ohutuse tagamiseks on tasuta. MMSI koodi saamiseks palun esitada TTJA-le ([email protected]) vabas vormis avaldus, kus märkida:

  1. Isiku nimi
  2. Isikukood
  3. Kodune aadress
  4. Telefon
  5. e-posti aadress

Personaalse MMSI koodi kehtetuks tunnistamine

Sagedusloata personaalne MMSI kood kehtib väljastamise kuupäevast alates 5 aastat. Pikemas perspektiivis on TTJA-l plaanis on arendada uus keskkond, kus edaspidi saab MMSI koodi kehtivust hallata ja pikendada. Kui on soov kehtetuks tunnistada Teile väljastatud MMSI kood, palun teavitada sellest emaili teel [email protected].

NB!
Enne VHF käsiraadiojaama uuele omanikule andmist peab taastama seadme tehaseseaded, et kustutada seadmes olev MMSI kood. Kuna MMSI koodi kustutamise protsess võib sõltuvalt tootjast erineda, võib see nõuda kas kasutaja toiminguid seadme menüüs või seadme tootjale või volitatud teeninduskeskusele saatmist. See tagab seadme turvalise ja nõuetekohase üleandmise, hoides ära võimalikud segadused hädaolukordades.

Õhusõiduki raadioluba

Õhusõiduki raadioloa taotlemiseks tuleb esitada omaniku nimel  õhusõiduki raadioloa taotlus, lisada õhusõiduki registreerimistunnistuse koopia ja toimetada need dokumendid Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametisse. 

Õhusõiduki raadioloa taotluse võib allkirjastada ka ID-kaardiga ja saata TTJA-sse: [email protected] või [email protected]

Peale taotluse läbivaatust esitame Teie poolt märgitud e-posti aadressile riigilõivu tasumise kohta teatise. Peale tasumist vormistame otsuse ja õhusõiduki raadioloa, mille saate kätte posti teel.

Võimalus on teha taotlus JVISes valides "Õhusõiduki raadioloa taotlus".

Õhusõiduki raadioloa pikendamine (muutmine, ennistamine, raadioloa kehtetuks tunnistamine)

Õhusõiduki raadioloa pikendamiseks (muutmiseks, ennistamiseks) palume esitada vabas vormis avalduse, kus palute pikendada veesõiduki raadioluba nr….. ja kui pikaks ajaks (max 3 aastat). Allkirjastada omaniku poolt ID-kaardiga ja saata [email protected] või [email protected].

Õhusõiduki raadioloa kehtetuks tunnistamiseks palume esitada vabas vormis avaldus, kus palute tunnistada kehtetuks õhusõiduki raadioloa nr……... alates (kuupäev)

Võimalus on teha pikendamise (muutmise) avaldus JVISes valides seal pikendamise menetluse.

1 | 1

Viimati uuendatud 15.04.2024